Dobra karma dla psa – jaka karma dla psa będzie najlepsza?

Wysokiej jakości karma dla psa to podstawa jego zdrowia i zadowolenia. O czym powinniśmy pamiętać wtedy, gdy chcemy wybrać najlepsze menu dla swojego czworonożnego przyjaciela?

Każdy właściciel psa powinien zadbać o to, aby zapewnić mu właściwe żywienie. Czym jednak powinna cechować się dobra karma dla psa? Dzisiaj w sklepach znajdziemy wiele różnych karm przeznaczonych dla psów. Czym kierować się przy poszukiwaniu tej najlepszej?

Mokra i sucha karma dla psów

Jedzenie dla psa możemy podzielić zasadniczo na dwie kategorie, a mianowicie są to:

· sucha karma dla psów

· mokra karma dla psów

Wielu właścicieli psiaków decyduje się tylko na suchą karmę, ograniczając tę mokrą lub całkowicie z niej rezygnując. Warto jednak pamiętać o tym, że sucha karma dla psa chociaż jest bardziej treściwa i sycąca niż mokra, to jednak nie powinna być jedynym źródłem substancji odżywczych. Mokra karma jest zdrowsza dla układu pokarmowego i nerek, a przy tym jest bardzo lubiana przez czworonogi.

Wobec tego wtedy, gdy zadajemy sobie pytanie, jaka karma dla psa będzie optymalna, warto wybrać zarówno tę mokrą, jak i suchą. Wówczas zwierzak będzie posiadał dostęp do wszystkich ważnych dla jego zdrowia składników!

Najlepsza sucha karma dla psów i mokra karma dla psów – co kupić?

Gdy na celowniku jest najlepsza karma dla psa, w takim przypadku warto wybrać taką, która będzie przeznaczona specjalnie dla konkretnego zwierzęcia. Pod uwagę warto wziąć wtedy poniższe czynniki:

· wiek psa

· rasa psa

· masa ciała psa

· stan zdrowia psa

· ewentualne alergie

Warto przy tym zaznaczyć, że dobre karmy dla psa posiadają dobre składy. Weterynarze polecają stosowanie karm o wysokiej zawartości mięsa, a także bez zbóż lub też z małą ich ilością. Karma powinna być także zbilansowana pod względem witamin i minerałów oraz powinna posiadać składniki dodatkowe wspomagające zdrowie.

W przypadku schorzeń lub szczególnych potrzeb konieczne może być stosowanie karm specjalistycznych – weterynaryjnych, które pozwalają na poprawę stanu zdrowia i posiadają przy tym działanie profilaktyczne.

11 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie