Jaka karma dla szczeniaka? Dobra karma dla szczeniaka to podstawa!

Dobór odpowiedniej karmy dla szczeniaka jest bardzo ważny. To właśnie od niej zależy zdrowy start w dorosłość!


Aktualnie w sprzedaży można znaleźć wiele różnych karm przeznaczonych dla młodych psów. Każda z nich reklamowana jest jako dobra, ale warto wskazać, że przy ich doborze nie powinniśmy polegać na marketingu. Wobec tego ich właściciele bardzo często zdają sobie pytanie – jaka karma dla szczeniaka będzie najlepsza?

O tym, jaka dobra karma dla szczeniaka stanie się dla niego optymalna, decyduje wiele czynników, w tym między innymi:

· wiek psa

· rasa psa

· masa ciała psa

· stan zdrowia psa

Nie wiesz, na co warto się zdecydować? Podpowiadamy, jaka najlepsza karma dla szczeniaka będzie sprawdzonym zakupem!


Najlepsza karma dla szczeniaka to ta dopasowana do niego


Przede wszystkim powinniśmy najlepsza karma dla szczeniaka to taka, która będzie przeznaczona specjalnie dla młodych psów. Weterynarze wskazują, że zwierzęta te w młodym wieku wymagają więcej składników odżywczych niż te dorosłe, dlatego też należy wybrać wtedy specjalną karmę przeznaczoną właśnie dla psów młodych.

Także dobra karma dla szczeniaka to taka, która będzie dopasowana do jego rasy. Szczenięta różnych ras różnią się pomiędzy sobą, dlatego też przekłada się to również na ich zapotrzebowanie żywieniowe.


Karma sucha i mokra – najlepszy duet dla szczeniaka

Wiele osób nie wie, jaka karma dla szczeniaka będzie lepsza – ta sucha czy też ta mokra?

Zasadniczo, dla małego psiaka najlepsze będzie stosowanie zarówno karmy suchej, jak również mokrej, która ze względu na większą zawartość wilgoci będzie dbała o prawidłowe działanie układu pokarmowego oraz o nerki.

Nie zapominajmy także o sprawdzeniu składu karm – dobre składniki takie jak mięsa, ryże, warzywa i owoce gwarantują zdrowy rozwój!


Pamiętaj o odpowiednim dawkowaniu!

Aby młody pies był prawidłowo żywiony, warto także zwrócić szczególną uwagę na zalecenia żywieniowe znajdujące się na opakowaniu karmy.

Właściwe dawkowanie sprawi, że psiak będzie otrzymywał każdego dnia odpowiednią dla niego dawkę substancji odżywczych, a przy tym nie będzie narażony na powstawanie nadwagi i otyłości.

22 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie