Jaka obroża dla dużego psa będzie najlepsza?

Obroża dla psa rasy dużej nie tylko będzie niezbędna podczas spacerów na smyczy, ale również może być ozdobą oraz może być pomocna wtedy, gdy psiak się zagubi – można zawiesić na niej adresówkę. Gdy chcemy, aby pies czuł się w niej komfortowo, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka głównych kwestii. Jaka obroża dla dużego psa będzie najlepsza?

Odpowiednia obroża dla psa to taka, która będzie dostosowana do jego wielkości. Zatem obroża dla dużego psa powinna być także na tyle szeroka i długa, aby zapewnić mu właściwy komfort na co dzień.

W sklepach zoologicznych można znaleźć mnóstwo różnych obroży przeznaczonych specjalnie dla większych psów. O czym powinniśmy pamiętać wtedy, gdy chcemy kupić tę najlepszą?

Obroża dla dużego psa – syntetyczna czy skórzana?

Gdy na naszym celowniku jest obroża dla dużego psa, przede wszystkim możemy podzielić dostępne oferty na dwie kategorie, a mianowicie na:

· obroże syntetyczne

· obroże skórzane

Najczęściej wybór pada na obroże syntetyczne, które wykonane są z wytrzymałego nylonu lub innego drobno plecionego tworzywa. Takie obroże są wytrzymałe, trwałe, odporne na czynniki zewnętrzne, w tym na wodę, dlatego polecane są dla psów, które lubią spacery w deszczu i kąpiele.

Skórzana obroża dla dużego psa będzie wyglądała ładniej, ale także może być dla zwierzęcia mniej komfortowa. Także może szybciej się zniszczyć.

Warto także zwrócić uwagę na inne kwestie, w tym między innymi na:

· zapięcie – może być to solidniejsze zapięcie metalowe z bolcem albo zapięcie plastikowe – jest łatwiejsze w użyciu, ale może się połamać, gdy będzie niższej jakości

· pasek odblaskowy – zapewnia lepszą widoczność zwierzęcia po zmroku

· adresówka – umieszczona przy obroży pozwala na łatwe odnalezienie właściciela zwierzęcia

· podściółka – w obrożach skórzanych zapewnia większy komfort ich noszenia

· uchwyt na obroży – stosowany w przypadku psów bojowych, do szkolenia

Obroża dla dużego psa – zamów ją już teraz!

Chcesz kupić produkt taki jak obroża dla dużego psa? W takim przypadku możesz zrobić to nawet w tym momencie! Sprawdź już teraz dostępne oferty w sklepach internetowych i złóż swoje zamówienie od razu!

66 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie