Karma dla beagla – co wybrać dla swojego pupila?

Odpowiednia dieta to podstawa zdrowego życia każdego psa. Jeśli decydujesz się na pupila rasy beagle, sprawdź już teraz, jaka karma będzie dla niego najlepsza!

Beagle to wesołe i lubiące ruch psy zaliczane do myśliwskich. Często polecane są dla rodzin, ponieważ bardzo lubią dzieci. Właśnie dlatego psy te są od lat bardzo popularne i chętnie wybierane.

Właściwe żywienie jest bardzo ważne dla psów zaliczanych do rasy beagle. Ze względu na swoją predyspozycję do nadwagi oraz choroby krążka międzykręgowego oraz dysplazję stawu biodrowego dobra karma dla beagla jest niezwykle istotna. Na co zatem warto się zdecydować?

Dobra karma dla beagla – o czym warto pamiętać przy jej doborze?

Gdy poszukujemy dobrej karmy dla psa, w takim przypadku musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej skład. To on decyduje o jej jakości oraz o tym, jaki będzie miała ona wpływ na zdrowie zwierzęcia, a tym samym na jego samopoczucie, wigor, długość życia.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, karma dla beagla musi spełniać specjalne wymogi tej rasy. Przede wszystkim powinniśmy poszukiwać karm posiadających dużą ilość wartościowego mięsa, a także dodatek warzyw i owoców. Karma ta może zawierać także źródła węglowodanów, na przykład z kukurydzy, ryżu czy zbóż, jednak nie powinno być ich zbyt dużo.

Z powodu tendencji do nadwagi karma dla beagla powinna być karmą o obniżonej ilości kalorii. Należy pamiętać także o jej odpowiednim dawkowaniu – zbyt duże dawki dzienne karmy mogą doprowadzić do szybkich problemów zdrowotnych.

Karma dla psa beagle – mokra i sucha karma dla psa

Aby dieta psa rasy beagle była zbilansowana, warto zdecydować się na włączenie do niej zarówno karmy suchej, jak i karmy mokrej. Ta pierwsza może stać się karmą podstawową, dającą najwięcej energii, z kolei ta druga może być wówczas jej smacznym uzupełnieniem.

Szeroką gamę karm przeznaczonych dla psów zaliczanych do rasy beagle możemy znaleźć już teraz w sklepach internetowych – karma dla beagla może być wtedy dostarczona nawet następnego dnia pod wyznaczony adres!

37 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie