Karma dla labradora – jaką kupić?

Labradory to lubiane i popularne psy, które posiadają pogodne usposobienie i często wybierane są również jako przyjaciele rodziny. Jaka karma dla labradora będzie najlepszym zakupem?

Labradory to psy zaliczane do dużych. W związku z tym mają one szczególne zapotrzebowanie na energię, którą powinna dostarczać wysokiej jakości karma dla labradora. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że dla zdrowia psów tej rasy ważna jest właściwa dawka ruchu – dzięki niej można zapobiegać pojawianiu się nadwagi i otyłości.

Zatem, jaka karma dla labladora będzie najlepszym zakupem? Sprawdź już teraz nasze porady!

Karma dla labradora – dobierz ją do wieku pupila

Gdy chcemy zdecydować się na dobrą karmę dla swojego pupila, powinniśmy przede wszystkim na pierwszym miejscu wziąć pod uwagę jego wiek. Polecana jest inna karma dla labradora szczeniaka, inna natomiast dla psa dorosłego.

Szczenięta mają większe zapotrzebowanie na składniki odżywcze w związku ze rozwojem organizmu. Karma dla dorosłego labradora będzie posiadała już nieco inny bilans składników.

Karma dla labradora – karma sucha i karma mokra

Żywienie labradora można oprzeć zarówno o karmę suchą, jak i mokrą. Niektórzy właściciele decydują się również na samodzielne gotowanie pokarmów dla swojego pupila.

Najczęściej wybór pada na karmę suchą, która jest wygodna w użyciu, zbilansowana, łatwa w przechowywaniu i dozowaniu. Warto jednak wskazać, że najlepiej uzupełnić ją o karmę mokrą, która przez psy uznawana jest za smaczniejszą. Także ze względu na dużą zawartość wilgoci taka karma dla labradora jest bardziej przyjazna dla układu pokarmowego.

Karma dla labradora – dedykowana czy uniwersalna?

W ofercie niektórych producentów karm możemy znaleźć dedykowane produkty dla labradorów. Taka karma dla labradora jest tworzona z myślą o tych właśnie psach, dlatego też zawiera odpowiednio dobrane składniki i ich proporcje, aby żywienie było optymalne.

Warto jednak wskazać, że do dyspozycji mamy także karmy uniwersalne, które również świetnie sprawdzą się jako karmy dla labladora.

8 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie