Karma dla owczarka niemieckiego – co wybrać dla swojego psa?

Dobór odpowiedniej karmy dla psa rasy owczarek niemiecki często stanowi duży problem. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wtedy, gdy chcemy wybrać właściwą dietę dla swojego pupila?

Owczarki niemieckie to bardzo popularne psy, które są wytrzymałe, uważne, inteligentne. Doskonale nadają się zarówno do zadań intelektualnych, jak również fizycznych, dlatego też często wybierane są jako psy stróżujące czy też przez różne służby.

Pies zaliczany do tej rasy wymaga odpowiedniej karmy, ponieważ ma duże zapotrzebowanie na energię. Z drugiej strony jest on także narażony na określone schorzenia, w tym na dysplazję stawu biodrowego i łokciowego oraz posiada tendencje do alergii, dlatego też należy wziąć to pod uwagę przy poszukiwaniu właściwego pokarmu.

Zatem, jaka karma dla owczarka niemieckiego będzie najlepsza? Zapraszamy do sprawdzenia naszych porad!

Idealna karma dla owczarka niemieckiego – czyli jaka?

Gdy chcemy zdecydować się na zakup karmy przeznaczonej dla owczarka niemieckiego, powinniśmy dobrać ją przede wszystkim do wieku psa, do jego stanu zdrowia, a także innych indywidualnych wymagań.

Dobra karma dla owczarka niemieckiego powinna sprzyjać prawidłowemu trawieniu, czyli posiadać lekkostrawne białka i węglowodany, na przykład ryż, a także może zawierać dodatki warzywne i owoce. Dodatek olejów wspiera wygląd sierści i pracę układu pokarmowego.

Dla ochrony stawów karma dla owczarka niemieckiego powinna posiadać również specjalne dodatki, na przykład siarczan chondroityny i glukozaminy oraz nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3.

Karma dla owczarka niemieckiego – sucha czy mokra?

W sklepach zoologicznych możemy znaleźć zarówno suche, jak i mokre karmy dla psów. Jaka karma dla owczarka niemieckiego będzie optymalna?

Najczęściej właściciel psów tej rasy decyduje się na karmę suchą. Jest wygodna w użyciu, posiada zbilansowane składniki, a także jest lubiana przez większość psów. Aby jednak urozmaicić dietę swojego pupila, możemy uzupełnić ją także o karmę mokrą.

Z bogatą ofertą karm dla owczarka niemieckiego można zapoznać się już teraz on-line.

19 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie