Karma dla psa alergika – jaka karma hypoalergiczna dla psa jest najlepsza?

Zaktualizowano: 7 lis 2019

Alergie pokarmowe dotykają nie tylko ludzi, ale również cierpi na nie wiele psów. Najczęściej mamy wówczas do czynienia z alergią na konkretne składniki karm suchych i mokrych. Specjalnie z myślą o takich psiakach powstały karmy hypoalergiczne (hipoalergiczne).

Specjalna karma hypoalergiczna dla psa to taka karma, która została opracowana z myślą o psach, u których pojawia się niepożądana reakcja układu odpornościowego – immunologicznego na konkretne składniki.

Najczęściej u psów powodem alergii pokarmowej są określone rodzaje białek, na przykład mogą być to białka pochodzące z drobiu, wołowiny, mleka, jaj czy też ze zbóż. Najczęściej alergia objawia się wtedy przez problemy trawienne, na przykład przez zaparcia, biegunki czy wymioty. Mogą pojawić się także reakcje skórne – pies posiada zaczerwienioną, suchą, łuszczącą się skórę, dużo się drapie.

Gdy obserwujemy takie objawy u swojego psa, wówczas konieczna może być karma dla psa alergika. Jak wybrać taką, która będzie najlepsza?

Pies alergik – warto udać się do lekarza weterynarii

Objawy alergii pokarmowej u psa nie powinny być lekceważone. Gdy zatem widzimy je już od dłuższego czasu, nie powinniśmy ich bagatelizować. Najlepiej udać się wtedy do lekarza weterynarii, który będzie mógł doradzić, jak zażegnać te nieprzyjemne dolegliwości.

Najczęściej wszystko sprowadza się do wyboru odpowiedniej karmy. Polecana jest wtedy karma dla psów alergików, która zawiera tylko jedno źródło białka. W ten sposób można również łatwo wyeliminować to, które wywołuje alergię.

Warto przy tym pamiętać, żeby dokładnie przestrzegać diety – karma dla psa hypoalergiczna powinna być wówczas podstawą. Uważajmy na różnego rodzaju smakołyki oraz inne pokarmy, które mogą wywołać niepożądaną reakcję uczuleniową!

Karma hypoalergiczna dla psa – kupisz ją także on-line!

Chcesz, aby w diecie Twojego psa zagościła najlepsza karma hipoalergiczna dla psa w niskiej cenie? Z aktualnymi ofertami producentów można zapoznać się nawet teraz on-line, a potem natychmiast złożyć swoje zamówienie!

86 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie