Obroża dla yorka – czy to dobry wybór dla pupila?

Yorki to małe psy, które wymagają odpowiedniego żywienia i pielęgnacji. O ich specjalnych potrzebach warto pamiętać także wtedy, gdy jesteśmy na etapie zakupu odpowiedniej obroży. Co kupić?

Psy rasy york są nadal bardzo chętnie wybierane. To sympatyczne, pełne wdzięku zwierzęta, które mogą stać się także oddanymi towarzyszami rodziny.

Jednym z podstawowych akcesoriów przeznaczonych dla psiaków tej rasy jest obroża. Jaka obroża dla yorka będzie najlepsza?

Obroża dla yorka – ważny nie tylko właściwy rozmiar

Jeśli chcemy zdecydować się na zakup obroży dla yorka, powinniśmy przede wszystkim dopasować ją do obwodu szyi pupila. W takim przypadku poszukujmy obroży o mniejszych średnicach i długościach, dla psów ras małych.

Obroża dla yorka może być wykonana z materiałów syntetycznych lub też ze skóry naturalnej. Może ona posiadać także różnorodne zdobienia, na przykład dżety, nadruki, tłoczenia. Wybór wzorów jest niemalże nieograniczony!

Warto jednak pamiętać o tym, że obroża dla yorka powinna być traktowana głównie jako akcesorium dekoracyjne. Gdy chcemy bezpiecznie wyprowadzać psiaka na spacer, lepiej zdecydować się na szelki.

Obroża dla yorka czy szelki dla yorka?

Ze względu na swój kruchy kościec oraz tendencje do uszkodzeń tchawicy psy rasy york powinny być wyprowadzane na smyczy przypiętej nie do obroży, ale do szelek. Nawet ta idealnie dopasowana obroża dla yorka może doprowadzić do poważnych problemów, na przykład uszkodzenia kręgosłupa czy podrażnienia tchawicy.

Sklepy zoologiczne oferują szeroką gamę bezpiecznych szelek przeznaczonych dla psów tej właśnie rasy. Szelki zabezpieczają organizm zwierzęcia, a przy tym zapewniają mu także większy komfort spacerów. Szelki są zakładane zarówno na szyje zwierzęcia, jak również na jego klatkę piersiową. W sprzedaży znajdziemy także modele, które zakłada się na dwie przednie łapy zwierzęcia.

Szelki dla yorka dobierane są także tak, aby zwierzę posiadało odpowiedni poziom wygody. Dzięki szerokiej regulacji pasków można dostosować je do wielkości pupila. Umieszczone w centralnym punkcie obrączka na smycz pozwoli na łatwe prowadzenie psa.

19 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie