Obroża skórzana dla psa – o czym pamiętać przy jej zakupie?

Wielu właścicieli psów ma problemy z doborem odpowiedniej obroży dla swojego pupila. Gdy chcemy kupić obrożę skórzaną, w takim przypadku powinniśmy pamiętać głównie o komforcie psa. Co warto dla niego wybrać?

Obroża skórzana to ekskluzywna obroża dla psa wykonana z naturalnego, wytrzymałego materiału, który może być także zdobiony na różne sposoby. Chociaż obroża dla psa skórzana jest droższa od tej syntetycznej, to jednak i tak takie akcesoria są chętnie wybierane.

Gdy także myślisz o jej zakupie, zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem, z którym dowiesz się, jaka obroża skórzana dla psa będzie najlepsza!

Dobra obroża skórzana dla psa – czyli jaka?

Gdy chcemy, aby obroża dla psa skórzana była udanym zakupem, powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na jej konstrukcję. To właśnie ona decyduje o jej wytrzymałości, odporności, a także wygodzie użytkowania.

Skóra powinna być wysokiej jakości – dość gruba, ale też nie za mocno sztywna, aby nie powodować dyskomfortu u zwierzęcia. Od spodu obroża skórzana dla psa powinna posiadać miękką wyściółkę, na przykład wykonaną ze skóry lub też z filcu – w ten sposób nie będzie powodowała otarć. Gdy obroża ma różne aplikacje, także powinny być one od spodu zabezpieczone, by nie wywoływać podrażnień.

Skórzane obroże mogą posiadać różne kolory do wyboru. Aby zapewnić psu większe bezpieczeństwo, wybierzmy taką, która była farbowana bezpiecznymi pigmentami pochodzenia roślinnego.

Obroża dla psa skórzana – dopasuj ją do swojego pupila!

Aby ekskluzywna obroża dla psa wykonana ze skóry była idealnie dopasowana, dobierzmy ją też pod względem wymiarów. Najczęściej producenci oferują obroże o różnych długościach, które dopasowuje się pod względem obwodu szyi psa. Gdy składamy zamówienie on-line, warto wcześniej zmierzyć szyję swojego pupila.

Z różnymi ciekawymi obrożami skórzanymi dla psów można zapoznać się nawet teraz on-line – w sklepach internetowych możemy zamówić także obroże personalizowane, na przykład z grawerowanymi zawieszkami czy też z tłoczonymi napisami w skórze!

21 wyświetlenia0 komentarz

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie